top of page
Logo_erasmus_site_ksuft.jpg

Круглий стіл на тему

«Молодь та економічне майбутнє України»

  Круглий стіл на тему: «Молодь та економічне майбутнє України», проведений 18.04.2018 р. науково-дослідним центром ХДУХТ «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» під егідою Академії економічних наук України в межах реалізації Програми підтримки розвитку підприємництва у м. Харкові на 2018-2022 рр. під патронатом Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку ХМР, в межах реалізації проекту за програмою Еразмус+ "Вищі навчальні заклади для молодіжного підприємництва» (589942-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBY-EP-PE ).

  Учасники круглого столу обговорили результати першої Конференції наукової молоді «Економічне майбутнє України», яка відбулася у м. Києві 30 березня 2018 року, та зібрала понад 350 представників студентства та викладачів з провідних університетів економічного напрямку з усієї країни. Конференцію проведено Українською асоціацією Римського клубу спільно з Київським міжнародним економічним форумом.

  Під час круглого столу було обговорено сучасні тренди економічного розвитку, формування нової економічної політики,  майбутні перспективи  країни у мінливому та складному світі та можливості активізації підприємництва серед молоді в Україні, та зокрема в м. Харкові. Дізналися про враження учасників конференції, які донесли думки провідних міжнародних та українських економістів, науковців, успішних промисловців та підприємців.

Було підтримано основний лейтмотив усіх спікерів київської конференції, а це Андерс Війкман (Швеція, співпрезидент Римського клубу), Ерік Райнерт (Норвегія, засновник фонду «Інший канон», голова Наглядової ради Центру розвитку «CMD-Ukraine»), Гаррі Джейкобс (США, член Римського клубу, головний виконавчий директор і голова ради Світового консорціуму університетів), Віктор Галасюк (президент Української асоціації Римського клубу), Віктор Вовк (асоційований член Римського клубу, віце-президент Української асоціації Римського клубу), Анатолій Максюта (голова Ради Української асоціації Римського клубу), Олексій Жмеренецький (координатор дискусійного клубу «КОЛО», ініціатор проекту «Хартія Майбутнього»), Ігор Гужва (провідний експерт мозкового центру «CMD-Ukraine»), Володимир Панченко (директор «Агентства розвитку Дніпра») та інших, що сьогодні Україна здатна на так зване “економічне диво” – досягнення якісного економічного зростання і підвищення рівня життя абсолютної більшості населення і при цьому не виснажуючи обмежені природні ресурси, та не руйнуючи навколишнє середовище.

  Особливу увагу було приділено обговоренню напрямків співпраці міської влади, вищих навчальних закладів та представників бізнесу у сфері підтримки молодіжних ініціатив у галузі підприємництва в м. Харкові. Було підтримано запропоновану студентами пропозицію щодо формування платформи B2B для удосконалення електронного сервісу «Допомога підприємцю» на веб-сайті «Підприємництво і споживчий ринок міста Харкова» з метою полегшення відкриття власного бізнесу молодими підприємцями та пошуку необхідних для роботи послуг у бухгалтерській, фінансовій, страховій, юридичній та інших сферах.

  Окремим дискусійним питанням круглого столу стало молодіжне підприємництво, яке є стратегічним ресурсом для розвитку малого та середнього бізнесу та сприяє професійній та особистісній самореалізації молодих людей, зміцненню їх матеріального становища та рішенню проблеми трудової зайнятості. Креативність та активна ініціативність молодого покоління також сприяє появі багатьох нових ідей для бізнесу, які відповідно оформлюються у вигляді стартапів. Саме реалізація стартапу багато в чому вирішує питання розвитку малого бізнесу в країні, а на перспективу країна отримає великі компанії з наукоємкою продукцією, та розвинений підприємницький сектор. Тож Університети мають усі нагоди та необхідні структурні підрозділи, які мають на меті підтримати молодіжні підприємницькі ініціативи заради майбутнього.

  Було обговорено перспективні формати взаємодії Університетів з бізнесом, громадськістю та міською владою у вигляді проходження виробничої, педагогічної практики і стажування студентів; стажування та підвищення кваліфікації викладачів; створення старт-ап центрів, відкриття бізнес-інкубаторів, бізнес-просторів, платформ, територій, фаб-лабів та інших утворень з підтримки бізнес-ідей серед молоді; реалізації спільних науково-освітніх, інноваційних, соціальнокорисних та інших проектів. Головне, що представники усіх секторів одностайно підтримали думку, що майбутнє України залежить від молоді. І дуже важливим є бачення, обмін ідеями і сумісне усвідомлення – в якій країні ми хочемо жити, і що кожен з нас готовий зробити заради змін.

   The publication was made as part of the Erasmus+ project № 589942-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBY-EP-PE «Higher education institutions for youth entrepreneurship» (Grant Agreement №2017-2269/008-001). The European Commission support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

bottom of page