top of page
Logo_erasmus_site_ksuft.jpg

Круглий стіл на тему

«ПРОГРАМА ПІДТРИМКИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА у м. ХАРКОВІ НА 2018-2022 РОКИ»

 Круглий стіл на тему «Програма підтримки розвитку підприємництва у м. Харкові на 2018-2022: обговорення заходів», проведений 19.02.2018 р. науково-дослідним центром «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» ХДУХТ під егідою Академії економічних наук України в межах реалізації Програми підтримки розвитку підприємництва у м. Харкові на 2018-2022 рр. під патронатом Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку ХМР, в межах реалізації проекту за програмою Еразмус+ "Вищі навчальні заклади для молодіжного підприємництва» (589942-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBY-EP-PE ).

  Учасники круглого столу обговорили основні заходи Програми підтримки розвитку підприємництва у м. Харкові на 2018-2022 роки (затвердженої рішенням 16 сесії Харківської міської ради 7 скликання від 08.11.2017 № 834/17) спрямовані на створення сприятливих умов, необхідних для стабільного та ефективного розвитку сфери підприємництва у місті. Програмою передбачено виконання заходів у наступних напрямках: удосконалення нормативно-правової бази у сфері підприємницької діяльності, фінансово-кредитної та інвестиційної підтримки, ресурсного та інформаційного забезпечення підприємництва, розвитку інфраструктури підтримки підприємництва.

Особливу увагу було приділено обговоренню роботи з удосконалення і редизайну веб-сайту «Підприємництво та споживчий ринок міста Харкова» сайту Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради, зокрема електронного сервісу «Допомога підприємцю», яких працює у сфері надання наукових послуг з консультування підприємців м. Харкова з питань економічної діяльності. Головне завдання електронного сервісу «Допомога підприємцю» ‒ надання в онлайн-режимі дистанційних консультацій і допомоги підприємцям в розробці бізнес-планів, організаційних схем і технологій ведення бізнесу, інвестиційних проектів з урахуванням міжнародних стандартів.

  Окремим дискусійним питанням круглого столу був розгляд запропонованої пропозиції від Молодіжної ради при Харківському міському голові щодо формування платформи B2B на порталі підприємництва і споживчого ринку з метою полегшення відкриття власного бізнесу молодими підприємцями та пошуку необхідних для роботи послуг у бухгалтерській, фінансовій, страховій, юридичній та інших сферах. Дана пропозиція отримала активний відгук від представників студентства та молодих підприємців.

Також було обговорено формат проведення навчальних семінарів, зустрічей та круглих столів за участю представників органів влади, фінансово-кредитних установ, страхових та консалтингових структур, громадських організацій підприємців та роботодавців, представників бізнесу, студентів та аспірантів щодо актуальних питань ведення підприємницької діяльності й відповідних змін у законодавстві.

  Наголошено на необхідності організації співпраці з інфраструктурами підтримки малого і середнього підприємництва інших міст України та Європейських країн з метою обміну досвідом та підвищення ефективності роботи з підприємцями. А також запропоновано конкретні шляхи організації роботи у напрямку створення бази даних фінансово-кредитних установ, грантових організацій, інвестиційних центрів, фондів підтримки підприємництва, краудфандингових платформ, стартап-центрів та переліку їх послуг для малого та середнього бізнесу. Окрім того, жваву зацікавленість викликала пропозиція організації зустрічей у різних форматах з висвітлення позитивного досвіду ведення підприємницької діяльності успішними підприємцями.

  Наприкінці, загально підтриманою думкою стало твердження, що впровадження нових та удосконалення наявних заходів з підтримки підприємництва у м Харкові у межах міської Програми дозволить підвищити рівень організації самої системи «Підтримки підприємництва» як злагодженого механізму управління розвитком і максимальним використанням місцевих ресурсів, та сприятиме збільшенню кількості бізнесменів, менеджерів, керівників (особливо управлінців вищої ланки в місті), які володіють чітким баченням свого бізнесу, розуміють сутність ринкових відносин, мають здатність і готовність вирішувати підприємницькі проблеми в умовах реально сформованої ситуації у місті.

  The publication was made as part of the Erasmus+ project № 589942-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBY-EP-PE «Higher education institutions for youth entrepreneurship» (Grant Agreement №2017-2269/008-001). The European Commission support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

bottom of page