top of page
Logo_erasmus_site_ksuft.jpg

Круглий стіл на тему

«Євроінтеграція: можливості та перспективи розвитку підприємницької діяльності»

   Круглий стіл на тему: «Євроінтеграція: можливості та перспективи розвитку підприємницької діяльності», проведений 29.05.2018 р. науково-дослідним центром ХДУХТ «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» під егідою Академії економічних наук України в межах реалізації Програми підтримки розвитку підприємництва у м. Харкові на 2018-2022 рр. під патронатом Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку ХМР, в межах реалізації проекту за програмою Еразмус+ "Вищі навчальні заклади для молодіжного підприємництва» (589942-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBY-EP-PE ).

 Учасники круглого столу обговорили проблеми та перспективи розвитку підприємницької діяльності в умовах євроінтеграційного спрямування економіки України. Стабілізація та зростання економіки, забезпечення зайнятості в країні, підвищення рівня та якості життя населення неможливі без розвитку підприємництва, що потребує постійної ідентифікації вимог і тенденцій сучасного бізнес-середовища та відповідної реакції з боку державних структур, громадськості, банківської сфери, освіти.

  Під час круглого столу було обговорено негативні фактори для ведення бізнесу, а саме: корупцію, політичну нестабільність, інфляцію, неефективну державну бюрократію, регулювання валютного ринку, невідповідну якість інфраструктури, ускладнений доступ до фінансів, складність податкового законодавства, високі податкові ставки, обмежувальне регулювання ринку праці, недостатню здатність до інновацій, злочинність та крадіжки, погану етику робочої сили, низьку якість охорони здоров’я та недостатню освіченість працівників. Також було відзначено низку загроз, які створюють додаткові перепони для євроінтеграційних реформ, наприклад, такі як застосування декларативного підходу до євроінтеграції, інституційна слабкість і брак кваліфікованих кадрів, конкуренція між департаментами і неготовність працювати на спільний результат, негативний вплив бізнес-інтересів депутатів на законотворчий процес, викривлення змісту євроінтеграційних законопроектів, відсутність чіткого суб’єктного усвідомлення, чого ми хочемо насправді досягти, прогалини в наданні послуг, пов’язаних із просуванням української продукції на європейський ринок, її сертифікацією, брендингом, транспортуванням, доступом до фінансових ресурсів.

   Особливу увагу було приділено обговоренню європейського досвіду підтримки та стимулювання розвитку малого та середнього підприємництва. Це і покращення економічного середовища шляхом дерегуляції і лібералізації діяльності суб’єктів МСБ, розширення приватизації, реформування податкової системи і законодавства про конкуренцію, розробка цільових програм і більш досконалі схеми фінансування, а іноді й субсидіювання, дотаційні позики або податкові пільги. Ці та інші шляхи стимулювання розвитку підприємництва можуть бути використані і в Україні, зокрема на місцевому рівні, що дозволить прискорити економічний розвиток, збільшити зайнятість і забезпечити конкурентоспроможність суб’єктів малого та середнього бізнесу. Також існує потреба прозорості процесу вироблення політичних рішень і державної політики у напряму євроінтеграції  з урахуванням різних суспільних інтересів.

   Окремим дискусійним питанням круглого столу щодо розвитку підприємництва в м. Харкові стало налагодження плідної співпраці між владою, бізнесом і наукою. Пріоритетними напрямками для місцевих органів самоврядування мають стати стимулювання інноваційної активності підприємницького сектору, формування сприятливого нормативно-правового середовища та інноваційно-інвестиційного клімату, впровадження європейських підходів до розвитку малого та середнього бізнесу в Україні із паралельним формуванням інституційної системи її забезпечення. Для стимулювання і розвитку підприємницької діяльності, підвищення рівня участі вітчизняних бізнес-суб’єктів у євроінтеграційному процесі необхідно поширювати інформаційно-просвітницькі кампанії, надавати підтримку створенню бізнес-інкубаторів, акселераторів, їх участі у міжнародних виставках та ярмарках, запроваджувати навчальні програми, тренінги, які будуть відповідати потребам ринку.

The publication was made as part of the Erasmus+ project № 589942-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBY-EP-PE «Higher education institutions for youth entrepreneurship» (Grant Agreement №2017-2269/008-001). The European Commission support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

bottom of page