top of page

Круглий стіл на тему

«Перспективи молодіжного підприємництва в Україні»

     Круглий стіл на тему «Перспективи молодіжного підприємництва в Україні», проведений 28.03.2017 р. науково-дослідним центром «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» ХДУХТ під егідою Академії економічних наук України в межах реалізації Програми підтримки розвитку підприємництва у м. Харкові на 2012-2017 рр. під патронатом Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради.

Учасники круглого столу обговорили вимоги та особливості сучасного ринку праці в приватному секторі економіки, зміни бізнес-середовища в умовах євроінтеграції держави та можливості й здібності української молоді проявити себе у сфері бізнесу. Студенти мали змогу представити власні проекти, над якими вони працюють у рамках сумісної роботи з викладачами Університету та співробітниками Центру, а також деякі продемонстрували презентаційні матеріали власної справи.

   Відбулась жвава дискусія із зазначеної проблематики, до якої долучились представники Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради, професорсько-викладацький склад ХДУХТ, фахівці-практики, науковці, аспіранти та студенти під час якої суттєву увагу було приділено обговоренню процесу формування у студентів компетентностей та навичок, які слугують основою для готовності до самостійної діяльності у бізнесі в умовах конкуренції. Усі одностайно прийшли до висновку, що вимоги ринку праці до майбутніх професіоналів стають більш вибагливими і полягають у тому, щоб вміти комплексно вирішувати проблеми, критично мислити, мати креативний підхід до прийняття управлінських рішень, вміти управляти персоналом та взаємодіяти з ним, мати емоційний інтелект, формувати власну думку та приймати рішення, бути клієнтоорієнтованими, вміти вести переговори та бути взірцем соціально-орієнтованої поведінки у професійній діяльності. А навчання, стажування та дослідницька робота студентів мають бути спрямовані на розширення комунікації та здобуття професійних бізнес-навичок, що дозволить студентам у майбутньому мати конкуренті переваги на ринку праці.

bottom of page