top of page

Круглий стіл на тему

«Молодіжне підприємництво: реалії та проблеми»

   Круглий стіл на тему «Молодіжне підприємництво: реалії та проблеми», проведений 21.09.2017 р. науково-дослідним центром «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» ХДУХТ під егідою Академії економічних наук України в межах реалізації Програми підтримки розвитку підприємництва у м. Харкові на 2012-2017 рр. під патронатом Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради.

     Учасники круглого столу обговорювали реалії працевлаштування та ряд проблем, що мають вплив на важливі аспекти життєдіяльності молодого покоління, та переважно основну з них – безробіття.

Представники Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради, професорсько-викладацький склад ХДУХТ, фахівці-практики, науковці, аспіранти та студенти одностайно погодились з тим, що для українських реалій важливою є підтримка та розвиток молодіжного підприємництва, як з боку державних органів управління, так і міжнародних та громадських організацій, що буде виступати запорукою підвищення рівня зайнятості серед молоді та створення нових малих підприємств і додаткових робочих місць. 

    Представники бізнесу висловили загальну думку присутніх що від народження ідеї до її реалізації молоді люди зіштовхуються із рядом проблем, а саме: відсутність у молоді мотивів і навиків до самостійного отримання знань, повільні темпи розвитку підприємництва серед молоді, недостатнє використання інноваційного потенціалу молоді, низька якість загальної середньої освіти молоді, недостатня орієнтованість молодими людьми щодо отримання додаткових знань, умінь та професійних навиків поза системою, тощо.

   З іншого боку учасники круглого столу жваво дискутували з приводу наявності сьогодні великої кількості можливостей. Це і фріланс, безвіз, волонтерство… Із доповідей студентів зрозуміло, що фрілансерам, так само, як і представникам іншої професії, платять тільки за ділові якості і вміння. Тому спочатку треба присвятити чимало часу на самостійне навчання та підвищення рівня свого професіоналізму, щоб у майбутньому вас гідно оцінили. Представлений власний досвід студентів роботи у фрілансі показав необхідність постійно вчитися чомусь новому і більш затребуваному. Отже висновком з загального обговорення стало таке: починайте з малого і поступово набирайтеся підприємницького досвіду, але не тільки в одній сфері – освоюйте й інші напрямки. Умінь і знань багато не буває!

bottom of page