top of page
Logo_erasmus_site_ksuft.jpg

Круглий стіл на тему

«Бізнес – Міська влада – Університети: можливості співпраці за підтримки ЄС. Інтеграція заради розвитку»

   Круглий стіл на тему: «Бізнес – Міська влада – Університети: можливості співпраці за підтримки ЄС. Інтеграція заради розвитку», проведений 27.03.2018 р. науково-дослідним центром ХДУХТ «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» під егідою Академії економічних наук України в межах реалізації Програми підтримки розвитку підприємництва у м. Харкові на 2018-2022 рр. під патронатом Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку ХМР, в межах реалізації проекту за програмою Еразмус+ "Вищі навчальні заклади для молодіжного підприємництва» (589942-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBY-EP-PE ).

   Учасники круглого столу обговорили результати низки зустрічей від Представництва ЄС в Україні, які було проведено напередодні в м. Харкові в рамках інформаційної кампанії
«Будуймо Європу в Україні» у галузі економіко-торговельних відносин, візової лібералізації, фінансової співпраці та підтримки програми реформ в Україні. Дізналися про можливості інтеграції у діяльність європейських фондів та адаптації підприємницьких потреб у додаткових коштах до вимог європейським стандартам дотацій в український бізнес.

   Представництва ЄС в Україні – це частина дипломатичної служби Євросоюзу, яка працює в Україні понад 20 років, представляє всі інституції та всі держави ЄС, інформує про ЄС та відносини ЄС-Україна, представляє позицію ЄС у політичному діалозі з Україною, координує технічну допомогу ЄС Україні.

  Особливу увагу було приділено обговоренню напрямків співпраці між Україною та ЄС: програмам, проектам та інформаційним ресурсам. Було розглянуто ключові напрямки діяльності та досвід участі вітчизняних університетів, студентів, підприємців, представників влади у відомих програмах та проектах ЄС: загальних (ERASMUS+, HORIZON 2020, COSME, Creative Europe, UopenEU, EU Study Days), регіональних (EU4Business, ефективні муніципалітети, прикордонне співробітництво), проектах за пріоритетними напрямками в Україні (підтримка реформ у різних сферах, децентралізація – U-LEAD, Консультативна місія ЄС, енергоефективність, управління державними фінансами, підтримка та розвиток громадянського суспільства та незалежних ЗМІ тощо). Ознайомлись також з проектами та програмами для дітей та молоді: Інтернет платформа Євровікторина (Euroquiz), підтримка Євроклубів: конкурс проектів Євроклубів, контакти та платформа для спілкування, літній табір для переможців.

  Для багатьох учасників круглого столу стало відкриттям, що більше сотні європейських фондів, які працюють на території України, надають безповоротну фінансову допомогу на розвиток уже існуючого бізнесу і на започаткування нового. Тому саме були й обговорені аспекти можливої співпраці бізнесу, Університетів та міської влади з метою притягнення запропонованих Європою для України ресурсів для розвитку бізнесу. Було відмічено, що багато необхідної  найактуальнішої інформації з цього питання можна знайти в інфоцентрах Представництва ЄС  (книги, брошури, посібники про ЄС, де є бачення філософії безпеки ЄС та відповідності вітчизняних товарів європейським стандартам якості, інноваційні підходи в управлінні підприємством та умови рівності доступу до товарів та послуг).

Окремим дискусійним питанням круглого столу був розгляд розміщення бізнесової пропозиції в Європейській мережі підприємств (ENN), яка відкриває перед вітчизняним бізнесом величезні можливості не лише зі знаходження партнерів у країнах ЄС, організації спільних зустрічей і партнерств, але й дозволяє трансфер (отримання) новітніх технологій і надає грантову допомогу на фінансування проектів кооперації в різних сферах. Європейська мережа підприємств (англ. Enterprise Europe Network, EEN) – проект Європейського Союзу, що реалізується в рамках Тут у нагоді і може виявитись співпраця Університетів, які самостійно мають доступ до такої системи і розміщують свої наукові розробки, здійснюють трансфер технологій, бізнесу – у намаганнях пошуку інвестора чи партнера за кордоном для виведення на ринок нової технологічної продукції чи послуг, влади – із допомогою у захисті прав інтелектуальної власності. Дана пропозиція отримала активний відгук від представників студентства та молодих підприємців.

   Також було обговорено формат інтеграції бізнесу, міської влади, університетів за підтримки ЄС заради розвитку. При цьому загальнопідтриманою думкою стало твердження, запропоноване Представництвом ЄС в Україні: «Сильніші разом: зміцнення економіки, громадянського суспільства, урядування», та висунуто загальне власне твердження: «Бізнес – Університети – Влада: об’єднуючи зусилля, ми стаємо сильнішими і успішнішими».

  The publication was made as part of the Erasmus+ project № 589942-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBY-EP-PE «Higher education institutions for youth entrepreneurship» (Grant Agreement №2017-2269/008-001). The European Commission support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

bottom of page