top of page

Міжнародна економічна інтеграція: можливості та перспективи розвитку бізнесу в місті Харкові

   Круглий стіл на тему: «Міжнародна економічна інтеграція: можливості та перспективи розвитку бізнесу в місті Харкові», проведений 25.06.2019 р. науково-дослідним центром ХДУХТ «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» під егідою Академії економічних наук України в межах реалізації Програми підтримки розвитку підприємництва у м. Харкові на 2018-2022 рр. під патронатом Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку ХМР.

   Учасники круглого столу обговорювали питання існуючих можливостей і перспектив розвитку бізнесу в Харкові в умовах міжнародної інтеграції з урахуванням умов та тенденцій, які склалися у економічній сфері міста.

Харків – місто з високою концентрацією високотехнологічного виробництва, наявністю великої кількості вищих навчальних закладів та науково-дослідних інститутів, що є важливою основою для відкриття і роботи інноваційних бізнесів. Це робить привабливим економічний профіль Харкова для інвестування та створення траєкторії розвитку європейського міста.

   У доповідях учасників круглого столу було  висвітлено ключові проблеми та дисбаланси розвитку економіки міста, як то дисбаланс між накопиченням людського капіталу з високим рівнем освіти та відсутністю достатньої кількості якісних робочих місць і достойної оплати, наявністю потужного промислового сектору та адекватної інфраструктури.

Розглянуто шляхи подолання наявних диспропорцій у економічні сфері міста, таких як поява нових можливостей для отримання грантів та кредитів українськими підприємцями з боку національних та європейських фінансових установ та діючих програм щодо підтримки українського бізнесу, адекватна політика Європейського Союзу у сфері малого та середнього підприємництва, обізнаність підприємців з можливостями отримання допомоги з боку європейських та українських організацій.

   Учасники круглого столу одностайно погодились з тезою про необхідність подолання сформованих диспропорцій, для чого необхідно сформувати консолідовану платформу економічного розвитку, на якій виникатимуть нові креативні ідеї, відбуватиметься комерціалізація технічних рішень і здійснюватиметься активний відпочинок. Все разом виступить основою для формування нової економіки міста Харкова та створення солідарного соціуму.

Загалом європейський бізнес приходить на Харківщину не з-за кордону, а зсередини ринку, за рахунок тих компаній, які вже присутні в Україні. Наприклад, компанія Nestle, яка у 2018 році заявила про намір інвестувати у реконструкцію та модернізацію харківської фабрики «Мівіна». А серед вже присутніх на Харківщині європейських компаній немає тенденції залишати ринок, навіть попри конфлікт на Сході.

   Серед усіх держав-членів ЄС харківські підприємці найбільше відчувають підтримку Німеччини (низка проектів фінансується Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ) та Франції, яка здебільшого приділяє увагу культурним проектам. Обидві країни мають у Харкові почесні консульства та проводять низку інформаційних та мережевих бізнес-заходів.

   У підсумку дискусії учасники круглого столу підкреслили, що Харків має використати усі наявні можливості для відновлення колишньої економічної сили міста на основі докорінної модернізації економіки та міського середовища. Цьому сприяє комплекс таких реальних переваг міста, як його вигідне просторове положення, наявність швидкісного залізничного сполучення та міжнародного аеропорту, розвиненість ресторанно-готельної індустрії, включеність у глобальні процеси через загальноєвропейські мережеві структури, безперервне поглинання технологічних інновацій та освоєння нових соціальних практик, готовність до праці високоінтелектуального людського капіталу. Успішне міжнародне економічне позиціонування Харкова повинне бути засноване на стратегії системної інтеграції у світову економіку.

© 2015 ХДУХТ. Proudly created with Wix.com

bottom of page