top of page

Круглий стіл на тему

«Соціальна відповідальність суб’єктів підприємництва в сучасних умовах»

  Круглий стіл на тему «Соціальна відповідальність суб’єктів підприємництва в сучасних умовах», проведений 30.05.2017 р. науково-дослідним центром «Економічні проблеми розвитку підприємництва в Україні» ХДУХТ під егідою Академії економічних наук України в межах реалізації Програми підтримки розвитку підприємництва у м. Харкові на 2012-2017 рр. під патронатом Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради.

  Учасники круглого столу обговорювали механізм соціальної відповідальності як інструментарію побудови партнерських відносин у вирішенні нагальних питань для розвитку цивілізованих суспільних відносин.

Представники Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку Харківської міської ради, професорсько-викладацький склад ХДУХТ, фахівці-практики, науковці, аспіранти та студенти одностайно погодились з тим, що для українських реалій важливим є розуміння потреби запровадження соціально орієнтованого бізнесу як необхідної умови забезпечення конкурентоспроможності країни на основі підтримки загальносвітових тенденцій. Необхідність активізації впровадження принципів соціальної відповідальності в життя суспільства, його правових та економічних інституцій обумовлена залученням України до процесів євроінтеграції, важливістю створення позитивного іміджу вітчизняних підприємств на міжнародних ринках і на цій основі отримання додаткових конкурентних переваг.

  Присутні представники бізнесу висловили твердження, що соціальна відповідальність та соціальне підприємництво не є пріоритетом бізнесменів на початковому етапі їх економічного становлення. Принципи соціальної відповідальності усвідомлюються, як правило, після певної первинної стадії накопичення капіталу. Але з позиції вітчизняних реалій надмірна концентрація влади в руках бізнесу перешкоджає запровадження його соціальної орієнтованості. Для України це є великою небезпекою, адже реалізація соціальних проектів, допомога бізнесменів у вирішенні нагальних питань громади, створює громадську прихильність до соціального бізнесмена. Небезпеки у такому випадку немає, якщо бізнесмен реалізує соціальний бізнес постійно та системно, без прихованих цілей. Разом з тим, ризик виникає тоді, коли соціальне підприємництво носить хаотичний, несистемний характер, наприклад, лише у передвиборчий період. Тому слід розрізняти соціально відповідальний бізнес і прихований соціальними ідеями бізнес.

  Учасники круглого столу жваво дискутували з приводу наявності сьогодні парадоксальної ситуації, коли громади більшу надію покладають на благодійні фонди та організації при вирішенні соціальних, інфраструктурних проблем, ніж на органи влади різних рівнів, функціями яких безпосередньо і є така діяльність. Але усі суб’єкти суспільства розуміють потреби запровадження соціально орієнтованого бізнесу як необхідної умови збереження української нації, бо діючі механізми регулювання економіки та соціального захисту не спроможні забезпечити соціальних та економічних гарантій громадянам, стабільності й благополуччя в українському суспільстві.

bottom of page